Montáž LED stropov

KONTAKTY

Ing.Tomáš Gír - TomsHardware
Dubová 3273/31
010 07 Žilina
tel: +421 907097810
info@tomshardware.sk
info@tomshardware.sk


Privolanie pomoci hlásením na mobilný telefón

Každý z nás sa ocitne v situácii, kedy rozhodujú sekundy v našom živote. Ak vznikne nejaká kritická situácia, naše reakcie bývajú vo väčšine prípadov neracionálne.  Predstavte si, že v krízovej situácii chcete privolať rýchlu pomoc napríklad pri zdravotných problémoch, tehotných mamičkách alebo dokonca prepadnutí. Väčšina z nás má pri sebe mobilný telefón, na ktorý vieme kedykoľvek dostať dôležitú informáciu a vhodne na vzniknutú situáciu pohotovo reagovať.

Obrázok popisuje situáciu, kedy nášmu blízkemu rodinnému príslušníkovi príde nevoľno (napríklad babička), stačí, že pohotovo stlačí tlačidlo na ruke a  okamžite tým privolá pomoc.

Privolanie pomoci

Na to, aby sme mohli privolať rýchlo a na diaľku pomoc, potrebujeme  viacúčelový GSM komunikátor GD-04 DAViD. Jednoducho sa do neho vloží SIM karta mobilného operátora, naprogramuje sa a bude v tichosti slúžiť.

Privolať pomoc možno pomocou bezdrôtových tiesňových tlačidiel RC-80, RC-89, RC-88 alebo prívesku RC-87 (možno ho použiť aj ako náramok). Diaľkové ovládače „vysielače“ vyšlú bezdrôtovo signál do prijímača GD-04R, ktorý je zasunutý do DAViDa. Ten vyhodnotí a na prednastavené čísla odošle SMS, alebo ich aj prezvoní. Po prijatí hovoru sa ozve kolísavý tón. Možno zadefinovať až osem rôznych telefónnych čísiel. Text SMS-ky je možné nastaviť alebo zmeniť podľa vzniknutej situácie (napr. „Babicka sa neciti dobre“). Môže obsahovať až 30 znakov (bez diakritiky). Pri výpadku elektrického napájania DAViD pracuje zo záložného modulu GD-04A. O výpadku informuje SMS-kou.

 

NzZhMDBk